• Novinky

  • Novinky

          • Sázení stromu 2. a 9. třída

          • 25. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Sázení stromu 2. a 9. třída.

            V úterý 23. června žáci 2. a 9. třídy společně zasadili památný strom – lípu. Nové stromy našly své místo u cyklostezky směrem na Fryšták. Práce šla dětem od ruky a sázení zvládly s velkým nasazením. Nyní už zbývá jen pravidelně lípu během letních měsíců zalévat, aby dobře zakořenila a prospívala. Věříme, že bude ještě dlouhá léta připomínat tuto společnou akci.

          • Poslední dny školy v 8. třídě

          • 25. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Poslední dny školy v 8. třídě.

            Žáci 8. třídy si závěr školního roku zpestřili exkurzí na Střední školu nábytkářskou a obchodní v Bystřici pod Hostýnem. Seznámili se s prostředím školy a vyzkoušeli si především praktické činnosti, při kterých si vyrobili dřevěná srdíčka.

            Další zajímavou akcí byl workshop Digitální anatomie, kde pomocí moderních technologií poznávali lidské tělo. Obě akce přinesly žákům nové zkušenosti a zpříjemnily poslední dny před prázdninami.

          • Svatojánský den s přespávačkou 3.třída

          • 25. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Svatojánský den s přespávačkou 3.třída.

            Protože jsme vyráželi linkovým autobusem až po půl desáté, využili jsme čas ve třídě k seznámení se se svatým Janem Křtitelem. Svatojánským zvykům byl věnovaný celý výlet. Z točny ve Vlčkové jsme vyrazili po zpevněné cestě vedoucí loukami a lesem směrem zpět k Lukovu. Cestou si děti tvořily kouzelné ochranné škapulíře z přírodnin. Při sběru bylin využily své vědomosti z prvouky a mnoho dalších také získaly. Odpoledne jsme na svatojánské tradice navázali dalším programem, věnovaným hlavně magické síle ohně. Ve veřejném ohništi u svatého Jána (Nepomuckého) jsme si opekli večeři a trochu zakouzlili (házeli obarvenou mouku do ohně, což dělá zajímavý ohnivý efekt). Také jsme si zazpívali táborákové písně a děti si pohrály na blízkém hřišti. Plní energie jsme vyrazili zpět ke škole, kde jsme se nachystali na spaní a podívali se na pohádku. Celý den byl zakončený malou stezkou odvahy kolem školy. Noc proběhla klidně a ráno jsme se nasnídali, sbalili a připravili na sportovní den.

          • Výšlap 6. třídy na Lukovský hrad

          • 25. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Výšlap 6. třídy na Lukovský hrad.

            Žáci 6. třídy se vydali na turistický výšlap na Lukovský hrad. Během cesty si užili pobyt v přírodě, společné zážitky i krásné výhledy do okolní krajiny.

            Při zpáteční cestě nás čekalo příjemné posezení u sv. Jana, kde jsme si opekli špekáčky a strávili společně pohodové odpoledne. Nechyběla dobrá nálada ani povídání s kamarády. 

          • Vodácký kurz aneb poslední školní výlet

          • 25. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Vodácký kurz aneb poslední školní výlet.

            Od 8. do 10. června 2026 byli deváťáci na vodáckém kurzu. Mohli si vyzkoušet stabilitu na lodi a sjíždění horního toku řeky Moravy, to vše pod dozorem instruktorů z vodácké školy Tydra. Kurz jsme si užili. Bavila nás jak příprava na vodní nádrži Krásno, tak i sjíždění řeky. Pár posádek se převrátilo, ale brali to s humorem. V kempu jsme měli společný program na hřišti i u ohně. První den jsme se učili, jak ustát s loďkou na vodě, projevila se vzájemná spolupráce a trpělivost. Po celodenním tréninku na stojaté vodě následoval přesun do Rapotína, kde jsme byli ubytovaní v chatkách. Vyzkoušeli jsme si ukázky aktivit, které nás můžou zanedlouho čekat na seznamovacích kurzech. Druhý den se jelo do terénu sjíždět řeku Moravu. Začínali jsme v Postřelmově a končili u Vily Háj. Třetí den byl kvůli nepříznivému počasí program změněn, takže jsme výlet zakončili v aquaparku v Olomouci.

            Vaši deváťáci

          • Den plný zábavy 4.třída

          • 25. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Den plný zábavy 4.třída .

            Dnes jsme měli opravdu skvělý den. Nejprve jsme si společně upekli výborné pizza tyčinky a potom jsme se vydali na návštěvu ke spolužákovi Martinovi, kde nás čekalo příjemné odpoledne plné zábavy. Užili jsme si koupání v bazénu, skákání na trampolíně i šipky. Nechybělo ani výborné pohoštění. Moc děkujeme Martinovi a jeho rodině za milé přijetí, pohostinnost a možnost strávit tak krásný den. Všichni jsme si to moc užili!

          • Koupání 6. třída

          • 25. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Koupání 6. třída.

            Žáci 6. třídy vyrazili na koupaliště. Nálada byla skvělá, voda osvěžující a vedra neměla šanci. Den plný koupání, smíchu a letní pohody. Přesně takhle má vypadat závěr školního roku!

          • Výlet 4. a 5. třídy do Rožnova pod Radhoštěm

          • 24. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Výlet 4. a 5. třídy do Rožnova pod Radhoštěm.

            Žáci 4. a 5. třídy strávili dva krásné dny v kempu v Rožnově pod Radhoštěm, kde byli ubytováni v chatkách. Po příjezdu navštívili Valašskou dědinu, kde se seznámili s životem a tradicemi našich předků. Po společném obědě přišlo v horkém letním počasí velmi vhod koupání, které se stalo jedním z nejoblíbenějších bodů programu.

            Děti si užily osvěžení ve vodě a odpoledne plné zábavy při hrách na hřišti i návštěvě minizoo. Večer patřil tradičnímu opékání špekáčků u ohně, kde nechyběla dobrá nálada a sdílení zážitků z celého dne.

            Druhý den ráno čekala na děti snídaně formou rautu. Poté se sbalily, rozloučily s kempem a vydaly se na cestu domů.

            Výlet se velmi vydařil a děti si odvezly mnoho krásných vzpomínek, nových zážitků a společně strávených chvil.

          • Den s policií krajského ředitelství PČR 2. a 4.třída

          • 24. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Den s policií krajského ředitelství PČR.

            Žáci 2. třídy se zúčastnili zajímavé akce pořádané Policií ČR, která probíhala ve Zlíně na stadionu mládeže. Děti měly možnost vidět práci policejních psovodů a seznámit se i s novým psím přírůstkem. Velký zájem vzbudili také policejní koně a speciálně vybavená policejní vozidla. Policisté dětem představili svou výstroj, techniku a přiblížili jim, jak vypadá jejich každodenní práce. Akce byla pro žáky nejen zábavná, ale také velmi poučná a přinesla jim mnoho nových zážitků.

          • 6.třída přírodopis

          • 23. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie 6.třída přírodopis .

            V průběhu 2 měsíců zkoumali šesťáci důležitost jednotlivých podmínek života. Pozorovali význam vody, světla a živin pro život rostlin. Že jsou důležité všechny, většinou už věděli. Překvapením pro většinu z nich byl velký význam slunečního svitu a světla obecně.

          • 6.A vyrazila na třídní výlet do Brna

          • 23. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie 6.A vyrazila na třídní výlet do Brna!.

            Prošli jsme si historické centrum, navštívili Petrov, Hrad Špilberk i Náměstí Svobody, vyzkoušeli si pořádnou dávku adrenalinu v Jump Parku a den zakončili objevováním světa vědy v VIDA! science centrum. Skvělý den plný zážitků, pohybu, nových poznatků a společných momentů, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

          • Den otevřených dveří komunitní zahrady

          • 19. 6. 2026
          • Vážení rodiče,

            rádi bychom Vás a Vaše děti pozvali na Den otevřených dveří komunitní zahrady, kde se žáci prvního stupně ZŠ Lukov, účastnili ekologického projektu ve spolupráci s BIO Zahradnictvím Josefa Košaře. 

            Ve středu 24.6. od 16 do 19h budete mít možnost, aby Vám Vaše děti představili Zahradu pod vrbou a svou práci v ní. 

            Pro udržení kontinuity projektu i v průběhu letních prázdnin, bude možnost navštívit BIO Zahradnictví Josefa Košaře a komunitní zahradu a to ideálně ve čtvrtky od 15 hodin. Pro více informací kontaktujte koordinátorku projektu, Markétu Doras, na telefonu 731 930 664.

            Těšíme se na Vás a Vaše děti.

          • Cykloputování 4. - 5. třída

          • 18. 6. 2026
          • Naše třídenní cykloputování začalo v Lukově, na kole jsme se přesunuli do Spytihněva. Odtud jsme jeli vlakem do Vranovic a pokračovali na kolech do Pasohlávek. Po příjezdu jsme si užili večerní procházku, večeři a den zakončili tancem.

            Druhý den jsme po snídani vyrazili na kolech do Archeoparku Pavlov, kde jsme se seznámili s historií pravěkých lovců mamutů. Odpoledne patřilo koupání v oblasti Novomlýnských nádrží a zábavě v kempu Merkur. Po večeři následovala diskotéka.

            Třetí den jsme se na kolech vrátili do Vranovic, odkud jsme vlakem odjeli do Zlína. Po obědě nás čekala už jen poslední část cesty – návrat na kole do Lukova.

            Třídenní cyklovýlet spojil vše, co má správné putování nabízet – sportovní výkon, poznávání zajímavých míst, koupání, společné zážitky i večerní zábavu.

          • Komunitní zahrada 3.třída

          • 18. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Komunitní zahrada 3.třída.

            Žáci 3.třídy si naposledy v letošním školním roce přišli užít práci na komunitní zahradě. Obdělávali své políčko, sázeli rostliny, hrabali a sklízeli úrodu. Také se seznámili s péčí o zvířata – vyčesávali a krmili kozu.

            Součástí programu byla i tvořivá dílna, při které vyráběli panenky z trávy. Panenky následně zdobili květinami, listy a dalšími přírodninami, které během pobytu v zahradě našli.

          • Výlet 1. třídy do Hodonína

          • 18. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Výlet 1. třídy do Hodonína.

            Žáci 1. třídy se vydali na školní výlet do Hodonína, kde je čekal den plný dobrodružství a zábavy. Nejprve se zúčastnili pirátské plavby, během které se proměnili v odvážné piráty. Plnili různé úkoly, soutěžili a společně hledali ukrytý poklad. Radost z jeho nalezení byla veliká a všichni si pirátské dobrodružství velmi užili.

            Po plavbě následoval přesun do Zoo Hodonín. Děti si prohlédly mnoho zajímavých zvířat z různých koutů světa a dozvěděly se o nich spoustu nových informací.

            Výlet se vydařil a všichni jsme se domů vrátili plní krásných zážitků, nových poznatků a společných vzpomínek.

          • Třídní výlet do Kroměříže 2.třída

          • 12. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Třídní výlet do Kroměříže 2.třída.

            Na náš výlet do Kroměříže jsme se vydali vlakem. Po příjezdu jsme zamířili do Podzámecké zahrady, kde jsme obdivovali nejen zajímavé druhy stromů, keřů a květin, ale také několik druhů zvířat. Největší pozornost si získali krásní pávi, kteří se nám velmi líbili.

            Poté jsme navštívili Muzeum Kroměřížska, kde jsme se zúčastnili edukačního programu „Poklady staré půdy“. S baterkami v rukou jsme hledali různé zajímavosti a za splněné úkoly jsme si lepili nálepky do připravených pracovních listů. Na závěr nás čekala sladká odměna v podobě čokoládové mince.

            Oběd jsme měli v jídelně Arcibiskupského gymnázia, kde jsme si pochutnali na krůtím plátku s těstovinami. Odpoledne jsme strávili v Zrcadlovém bludišti, které nám přineslo spoustu zábavy a veselých zážitků. Cestu zpět jsme absolvovali autobusem.

            Výlet jsme si všichni velmi užili a v pořádku jsme se vrátili domů plní nových zážitků.

          • Závěrečná návštěva komunitní zahrady 5.třída

          • 10. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Závěrečná návštěva komunitní zahrady.

            Během celého školního roku jsme pravidelně navštěvovali komunitní zahradu, kde jsme se učili o pěstování rostlin, péči o zahradu i o životě v přírodě. Každé setkání nám přineslo nové zkušenosti a zajímavé zážitky. Naše poslední, závěrečná návštěva byla ve znamení praktické práce i ohlédnutí za tím, co jsme se během roku naučili.

            Sklidili jsme si naše políčko, hrabali seno a sadili celer. Připomněli jsme si jednotlivé pracovní postupy, které jsme si zapisovali a malovali do sešitů během celého projektu. Také jsme si vyzkoušeli poznávání bylinek a ověřili si, kolik druhů dokážeme správně určit.

            Příjemným zakončením dne bylo setkání se zvířaty. Nakrmili jsme kozy a pozorovali malá kačátka, která nám vykouzlila úsměv na tváři.

          • Závěr kroužku mladých zdravotníků

          • 9. 6. 2026
          • Do fotoalba byla přidána nová galerie Závěr kroužku mladých zdravotníků.

            Kroužek mladých zdravotníků jsme i letos tradičně zakončili účastí v soutěži mladých zdravotníků a společným opékáním špekáčků. Děti si během soutěže vyzkoušely své znalosti a dovednosti z oblasti první pomoci na několika stanovištích, kde plnily různé praktické úkoly a řešily modelové krizové situace. Na průběh jednotlivých stanovišť dohlížely zdravotní sestry z Českého červeného kříže, které dětem poskytovaly odborné vedení a zpětnou vazbu.

            Po skončení soutěže následovalo společné posezení u ohně spojené s opékáním špekáčků. Děti měly příležitost strávit čas v příjemné atmosféře, podělit se o své zážitky z celého roku a symbolicky tak uzavřít další úspěšný ročník kroužku. Celá akce se nesla v přátelském duchu a byla pěknou odměnou za celoroční práci, snahu a zájem o poskytování první pomoci.

      • Počet návštěv: 116886
      • Přihlášení

    • Staňte se naším fanouškem